„Jednalo se o nejvíce žonglérských chytů za minutu. Můj rekord je 355 chytů. Druhý rekord tvoří nejdelší výdrž v žonglování se zavázanýma očima. Takto se mi podařilo žonglovat 25,51 sekund,“ řekl Zdeněk Bradáč, který se oba rekordy chystá zlepšit na letošním mezinárodním festivale rekordů v Pelhřimově.

Při těchto úspěšných pokusech Zdeněk Bradáč zároveň překonal své dva staré rekordy z minulého roku v žonglování se třemi míčky vzhůru nohama. Zavěšenému na hrazdě hlavou dolů se mu podařilo žonglovat dvě minuty a třináct sekund, přitom provedl 438 žonglérských chytů.
Pokud budou nové rekordy oficiálně uznány, bude mít Zdeněk Bradáč v Guinessově knize celkem šest zápisů. S takovým výkonem se řadí mezi nejlepší české pokořitele světových kuriozních rekordů.

První dva světové rekordy zlomil v září loňského roku. Další dva pak v prosinci. To během půl minuty udržel v jedné ruce dvacet vajec. To samé zopakoval i s golfovými míčky, kterých udržel o dva více.

Pokud někdo jeho rekord překoná, pokusí se ho opět zlomit. „Jesliže k tomu dojde, vyberu si pro to nějaké zajímavé místo. Přemýšlel jsem o tygří kleci v liberecké zoologické zahradě,“ uvedl.

Další lámání světových rekordů plánuje liberecký eskamotér na letošní léto. Překonávat rekordy ho jednoduše baví. „Rád se stavím výzvám,“ říká Zdeněk Bradáč. „Jsem eskamotér, a proto se soustředím především na rekordy v oboru magie či žonglování. Chtěl bych zlomit světový rekord v žonglování pod vodou. Zatím ho drží Ashrita Furman. Podařilo se mu žonglovat v kuse 48 minut, já to chci dokázat za rovných 60 minut. Vím, že to bude náročné,“ uvedl Zdeněk Bradáč.