Návštěvníci herny našli muže kolem půl páté odpoledne ležet na toaletě, se zbraní vruce, a přivolali na místo záchranáře a policii. Záchranáři raněného ošetřili a odvezli do liberecké nemocnice. „Postřelený muž byl ve velmi vážném stavu,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Kristýna Fejfarová.

Ohodinu později se raněný na chirurgickém oddělení liberecké nemocnice podrobil operaci, která proběhla bez komplikací. „Měl průstřel hrudníku a paže,“ upřesnila Alexandra Bednárková stím, že zranění sice byla vážná, ale do nemocnice přivezli záchranáři muže při vědomí.

Podle mluvčí liberecké policie Vlasty Suchánkové se jako pravděpodobná verze případu jeví pokus osebevraždu. Pistole ráže 9mm, kterou upostřeleného nalezli, měl muž vlegálním držení a podle předběžného šetření byl na toaletě vdobě výstřelu sám. „Verzi pokusu osebevraždu nasvědčuje idopis na rozloučenou, který uraněného našli kriminalisté. Popisuje vněm důvody svého rozhodnutí skoncovat se životem,“ sdělila Suchánková.