Vzpomínalo se tak na dřevní doby divadla, které vzniklo na Střední umělecké škole v Liberci z recese před vánoční besídkou, nechyběly však ani ukázky ze současných inscenací.

Diváci se díky tomu mohli zasmát nejlepším scénkám z inscenací jakými jsou například Tři pokoje, Kdeže ty loňské něhy jsou, či Jáma a divadlo.

Inscenace Krátkého a úderného divadla vždy doprovázely písničky a nejinak tomu bylo i v Naivním divadle.

Oslava narozenin si však žádá vždy nějaké osvěžení, proto se tentokrát hrálo unplugged. Tedy bez podpory elektrického proudu.

„Jsem rád, že jsme spolu vydrželi tak dlouho. Toho si snad vážím uplně nejvíc, protože dnes vlastně již fungujeme jako rodina,“ řekl Deníku po představení Michal Švácha, který je jedním ze zakládajících členů Krátkého a úderného divadla.

S jeho slovy souhlasila i členka souboru divadla herečka Gabriela Vodrážková, podle které rodinné prostředí divadlu více než svědčí.

„Ani po té, co jsme přišli o svoji domovskou scénu, jsem si nedokázala představit, že bychom nepokračovali dál. Opravdu jsme jak rodina, hodně se známe, což nám často pomáhá především během realizace samotných inscenací,“ uvedla Gabriela Vodrážková.

Přestože divadlu v současnosti chybí podobný prostor jaký mělo k dispozici v libereckém kulturním domě, jeho činnost neustává.

Do budoucna čeká Krátké a úderné divadlo pravidelné hostování v klubu Na Rampě v Jablonci nad Nisou a v Novém Boru.

Podle slov Michala Šváchy by navíc program divadla měla doplnit i občasná hostování na jedné z libereckých scén. S vlastním prostorem Krátké a úderné divadlo zatím nepočítá.

„Prostor hledáme, ale provozovat ho sami bez cizí podpory po nedávných zkušenostech odmítáme. Takže zatím budeme pokračovat i dál formou hostování,“ dodal Michal Švácha.