Jak moc však terorismus bereme vážně?
Asi velmi, odpovím si sám. Vždyť z důvodu ohrožení teroristickou hrozbou umožníme Američanům působení jejich vojenských sil na území naší suverénní země, aby střežili a ovládali svůj radar, který bude také na našem území. Pořádáme nácviky koordinace záchranných složek při teroristickém útoku na Tipsport arénu. Ale také je to pro představitele policie důvod k dohledu na potencionální rizika ve všech částech naší země.

Udržování přiměřeného strachu ve většině populace umožňuje politikům zvýšit toleranční mez voliče pro výdaje státu i samosprávy na projekty, které by bez vyvolání pocitu ohrožení byly voličsky neakceptovatelné.

Říkám si, že když už se reprezentace státu rozhodla žonglovat s termíny, které vzbuzují obecnou obavu, a tím vyvolává prospěch sobě i zbrojařské a stavební lobby, tak ať nám (občanům) z toho také něco „kápne“.

Takže jako průměrný občan, který večer usíná s hrůznou představou teroristického útoku na Liberec, se naprosto legitimně ptám: „ Jak je vůbec možné, že v Liberci není samostatná pyrotechnická jednotka? Jak to, že je až v Ústí nad Labem?“

Kdyby se nějaký americký akční trhák odehrával v Liberci, tak by finální scéna vypadala takto: „…když už počítadlo na bombě ukazovalo jednu hodinu, třiačtyřicet minut a čtyřicet osm sekund po plánovaném termínu výbuchu, přijel z Ústí pyrotechnik a přestřihl červený drátek. Odpočítávání se zastavilo…“ Ještě, že teroristé přizpůsobili odpočet liberecké realitě.