Oba rekordy pokořil Zdeněk Bradáč v rámci přednášky o magii a rekordech, kterou uspořádal na anglické střední škole v Sheffieldu.

„Původně jsem chtěl studentům předvést svůj starý rekord, kdy žongluji hlavou dolů, to mi ale škola z bezpečnostních důvodů na své půdě nedovolila. Tak jsem se pustil do překonání rekordu s vejci a míčky. Musel jsem se soustředit mnohem víc, než když žongluji. Udržet vejce, aby se nedala do pohybu, není vůbec snadné. Trénoval jsem na to přes dva měsíce,“ říká mladý rekordman, který svým následovníkům radí, že to chce hlavně zručné a citlivé prsty. „Věnuji se také kouzlení, takže prsty mám trénované,“ dodal.

První dva světové rekordy zlomil Zdeněk Bradáč v září letošního roku. Žongloval zavěšený na hrazdě hlavou dolů se třemi míčky po dobu 1 minuty a 37,5 sekund.

Překonal tak australskou artistickou hvězdu Marka Eassona i Ashritu Furmana, muže s největším počtem zápisů v Guinessově knize (přes 160). Přepsat Bradáčův rekord se nedávno pokoušel také slovenský borec Milan Roskopf. Ten však skončil už pár sekund za polovinou.

Se svými čtyřmi zápisy v Guinessově knize se Zdeněk Bradáč řadí mezi nejlepší české pokořitele světových kuriózních rekordů.

Tím však rekordman z Liberce nekončí. Slibuje, že další rekordy chystá už na příští rok. „Jsem eskamotér, a proto se soustředím především na rekordy v oboru magie či žonglování. Chtěl bych zlomit světový rekord v žonglování pod vodou. Zatím ho drží Ashrita Furman. Podařilo se mu žonglovat v kuse 48 minut, já to chci dokázat za rovných 60 minut. Vím, že to bude náročné,“ uvedl Zdeněk Bradáč.

Překonávat rekordy ho jednoduše baví. „Rád se stavím výzvám. Chci být prostě čím dál lepší,“ dodal.