Okolí radnice se má podle plánů města více orientovat na odpočinek Liberečanů.

Z náměstí E. Beneše povede klidová zóna pouze pro pěší dnešní ulicí 5. května až ke křižovatce na Šaldově náměstí. V prostoru mezi Komerční bankou, blikající hernou a sídlem Statutárního města Liberce vznikne malé náměstí doplněné o lavičky a výtah do podzemních prostor radnice.

Jak vysvětlil vedoucí správy majetku Jaroslav Čech, výtah by měl působit jako přirozená součást prostranství. „V současné době je již zpracovaná studie, jež řeší vzhled celého náměstí, které vedle radnice bude tvořit součást klidové zóny. Nyní hledáme s pracovníky památkové péče vhodné kompromisní řešení výtahu do radničního sklípku,“ poznamenal radniční „majordomus“ Jaroslav Čech.

„Základním prvkem zajímavého řešení výtahu je jeho skleněný venkovní přístřešek a zároveň turistická informační tabule,“ prozradil o budoucí podobě liberecké rarity Jaroslav Čech.

Výtah, který by poprvé otevřel radniční sklípek a parlament lidem s pohybovým handicapem, nahradí stávající technický výtah určený zásobování bývalé hospody. Jeho cena se pohybuje okolo půldruhého milionu.