Jak Luděk Nečesaný dále vysvětlil, na zajištění stomatologů ochotných na pohotovosti sloužit se podílelo hned několik institucí. „Společně se Stomatologickou komorou jsme dokázali najít lékaře, kteří se těchto služeb ujmou. Nemocnice hradí materiál, plat sester a poskytuje vybavené prostory. Krajský úřad Libereckého kraje společně se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou pak hradí mzdu lékaře,“ upřesnil generální ředitel nemocnice.

Zubní pohotovost stála před svým uzavřením pro nedostatek stomatologů. V posledních měsících stoupla nabídka za hodinu jejich práce na pohotovosti na neuvěřitelných tisíc korun. Ani tato suma však nebyla pro většinu stomatologů z regionu motivující.

Pohotovost bude fungovat ve stejném režimu jako doposud, tedy o víkendech a státních svátcích.

Není tomu ani měsíc, co generální ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný v on–line rozhovoru pro Liberecký Deník sdělil čtenářům smutnou zprávu. „Je velmi pravděpodobné, že ani v těchto ordinačních hodinách od 1. ledna 2008 nebude zubařská pohotovost existovat, protože zubní lékaři odmítají tuto službu, a to i přes hodinovou sazbu 1000 korun na hodinu, sloužit,“ uvedl před necelým měsícem Nečesaný.

Nyní je již generální ředitel, ale také obyvatelé města Liberce spokojený. „Jsem rád, že zde po nemocnici nebudou po nocích bloudit pacienti s boletí zubů a přesvědčovat lékaře, aby jim dali nějaké utišující léky,“ poznamenal.