Nyní se bude moci postupně uzavřít západní parkoviště ve směru k Ještědu. Na jeho místě začne výstavba nové části obchodní pasáže.

„Parkovací dům ještě čeká doplnění o architektonické prvky a barevné řešení, které budeme realizovat až v příštím roce. Možnost parkování tím ale nebude nijak omezena,“ uvedla pro Deník Renáta Kodadová z investorské společnosti ING Real Estate, která centrum vlastní.

První patro parkovacího domu začalo sloužit zákazníkům centra už v půlce listopadu. Vedou k němu dvě příjezdové cesty, jedna od kruhového objezdu a další od ulice V Cihelně.

Do prvního a druhého patra se najíždí vyhřívanou nájezdovou rampou. Nechybí zde ani stání pro invalidy ani prostor pro vysoké automobily. „Průjezdová výška do prvního a druhého patra je 2,6 metru. Pod konstrukcí v přízemí parkovacího domu projede díky vyššímu, téměř čtyřmetrovému, stropu také autobus,“ upřesnila Renáta Kodadová.

S nákupním centrem je parkovací dům propojený zastřešenou lávkou, která vede z prvního patra. Z přízemí se dá do centra dostat přes silnici.

Výstavbou parkovacího domu letos v červenci odstartovala kompletní přestavba celého nákupního centra. Po jejím dokončení bude mít nový komplex dvojnásobnou velikost. Nabídne také o třetinu více parkovacích míst. Rekonstrukce stávající budovy centra odstartuje na počátku příštího roku a bude probíhat po částech. Až do dubna zůstanou uzavřené všechny obchody kromě hypermarketu. Ten zavře o měsíc později.

V novém komplexu naleznou návštěvníci přes 160 obchodů, osmisálové multikino pro dvanáct set diváků, bowling, restaurace, kavárny a další prostory pro zábavu a služby.

Otevření plánuje investor na říjen příštího roku. Přestavba ho přijde na jeden a čtvrt miliardy korun. Rozšířená a rekonstruovaná Nisa Liberec se má stát největším obchodním centrem na sever od Prahy.

Projekt přestavby počítá i s vyřešením dopravní situace při příjezdu k centru. Křižovatku v ulici České mládeže nahradí kruhový objezd. Zároveň se zvýší intervaly na lince kyvadlové dopravy.

Vnitřní pasáže centra budou kombinovat současnou architekturu 21. století a zároveň i prvky příznačné pro období takzvané první republiky. Interier bude zdobit materiál z tmavého dřeva, litiny či betonu.

„Tvary budou spíše zaoblené a měkké. V návštěvnících mají navodit pocit uvolněnosti. Zajímavé je i použití litinových prvků, na které se v dnešní době už téměř zapomíná,“ řekl architekt Václav Červenka, který je autorem nové podoby obchodního centra. Symbolem centra a dominantou interiéru se má stát třináct metrů vysoký a dva metry široký vodopád umístěný v hlavní pasáži.