Jak uvedl náměstek Ondřej Červinka, školní kuchyně čeká optimalizace. „Radní se shodli, že přistoupí k variantě, která předpokládá zřízení centrálních kuchyní v několika školách. V ostatních školách budou pouze výdejny,“ uvedl náměstek primátora.

Úředníci magistrátu proto nyní zkoumají, které z devětačtyřiceti kuchyní zruší a které budou zmodernizovány.
Jak dále přiznal náměstek, nejlevnější variantou by bylo využítí služeb již stávajících velkokapacitních kuchyní, které má k dispozici Krajská nemocnice Liberec nebo Technická univerzita.

Tuto variantu nechává Červinka otevřenou. „Samozřejmě by tyto vyvařovny musely mít příslušné certifikáty, ale jistě se touto možností budeme ještě zabývat,“ sdělil na dotaz Deníku náměstek.

Podle generálního ředitele Krajské nemocnice Liberec není ani v certifikaci ani v kvalitě kuchyně ze strany nemocnice žádný problém. „Pokud nás město osloví s nějakou konkrétní nabídkou, tak se jí budeme jistě zabývat. Doposud se tak nestalo,“ poznamenal generální ředitel Luděk Nečesaný.

Jak dále uvedl ředitel nemocnice, kuchyně Krajské nemocnice Liberec má nejvyšší dosažitelné certifikáty. „Jsme držitelé certifikátu ISO a vaříme pro naše dětské pacienty, to i s přihlédnutím k jejich zdravotnímu stavu,“ podtrhl kvalitu Luděk Nečesaný.