Celá událost se dotkla také operní umělkyně. „Velice mě zrušení koncertu mrzí. Věřím, že mí příznivci zavítají na koncert do Mladé Boleslavi, 18. prosince,“ uvedla pro Deník Eva Urbanová.

Eva Urbanová měla v Liberci vystoupit v rámci svého turné Alianz Tour 2007, její koncert byl už jednou zrušený a následně obnovený. „Představení Eva Urbanová - Alianz Tour 2007 z 25. listopadu které bylo zrušeno, je opět v prodeji. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti,“ informovala společnost Ticketportál na svých webových stránkách ještě v sobotu.

To, že se koncert nekoná, se i jednatel Domu Kultury Liberec Pavel Škoda dozvěděl až v pátečním odpoledni. „Jsem z celé situace okolo koncertu paní Urbanové velice zklamaný,“ uvedl Pavel Škoda. „S takovým jednáním jsem se snad ještě nesetkal,“ dodal.

Podle Pavla Škody byla původním pořadatelem firma Rengl. Ta však před více jak dvěma týdny odstoupila od smlouvy o pronájmu sálu. „Následně mi přislíbil pan Topercer z agentury GoJa, že koncert bude. Do dnešního dne však ani nereagoval na výzvy ohledně podpisu smlouvy na pronájem, ani nespecifikoval žádné požadavky“ podotkl jednatel Pavel Škoda.

Jaroslav Topercer je v médiích označován jako pravá ruka Karla Gotta a Františka Janečka. Vede také jejich agenturu GoJa.

Topercer: Může za ro Rengl

„Pořadatelem koncertu je pan Rengl ze společnosti Rengl, s.r.o. Samozřejmě diváci dostanou své peníze za vstupenky zpět,“ uvedl Jaroslav Topercer ze společnosti GoJa. „Jakoukoliv vinu na zrušení koncertu však odmítám. To je věc pana Rengla,“ zdůraznil Topercer.

Majitel firmy Rengl však tvrdí pravý opak.

Rengl: Může za to Topercer

Podle něj je pořadatelem Topercer z agentury GoJa. “Je pravdou, že jsme měli tento koncert společně s agenturou GoJa spolupořádat. Ovšem téměř před měsícem jsem společnosti GoJa oznámil, že smlouva na pořádání mezi firmou Rengl a GoJa je neplatná,“ oponoval Jaroslav Rengl ze stejnojmenné firmy. „Tehdy právě pan Topercer jak mě, tak vedení Domu kultury Liberec sdělil, že je pořadatelem koncertu on sám. Že se koncert nekoná, a ani o tom nikdo neinformoval diváky, je skutečně věcí pouze pana Topercera z agentury GoJa,“ uvedl pro Deník Jaroslav Rengl.

Ve stejné pozici jako Dům kultury Liberec se ocitli také účinkující umělci. „O zrušení koncertu jsem se dozvěděla až v pátek,“ upřesnila na dotaz Deníku tajemnice Evy Urbanové, Jaroslava Herzerů.

Podle ní již tento rok nebude ani možné najít jakýkoliv náhradní termín. „Pevně věřím, že se v Liberci jednou najde organizátor, který dokáže koncert paní Evy Urbanové pro liberecké posluchače uspořádat,“ předeslala tajemnice Evy Urbanové. „Samozřejmě se hned v pondělí setkám s Františkem Janečkem z agentury GoJa, abychom celou věc projednali,“ dodala tajemnice Jaroslava Herzerů.

Sleva jako omluva

Jednatel Domu kultury Liberec Pavel Škoda, stejně jako Jaroslav Topercer, se zaskočeným diváků z Libereckého kraje přišli omluvit osobně.

Jak u vstupních dveří kulturního domu Liberec uvedl Jaroslav Topercer, diváci mají nyní 15% slevu na koncert v Mladé Boleslavi.