Společnost Snowhill zahájila sezónu v Liberci o měsíc dříve, než je v Čechách běžné. „Chtěli jsme po loňské nevydařené zimě vyjít vstříc lyžařům,“ vysvětlila za provozovatele Helena Čeřovská.

Mnoho lyžařů však kvalita služeb nemile překvapila. „Hlavní sjezdovka byla mimo provoz a sníh byl místy vydřený,“ popsal pro Deník jeden z oslovených lyžařů.

Na Ještědu se stále staví

Že si budou musel lyžaři na plný provoz a kvalitu ještě počkat, přiznává i společnost Snowhill. „Samotné nás velice mrzí, že jsme nemohli našim zákazníkům nabídnout plně funkční areál,“ poznamenala Čeřovská. „Bohužel na hlavní sjezdovce Pod lany stále probíhají stavební práce spojené s konáním MS Liberec 2009,“ dodala.

Návštěvníci lyžařského areálu se tak museli spokojit se sjezdovkami Bucharka, Pláně a Staré Pláně.

Naplno pojedou za čtyři týdny

Stavební práce, které probíhají v prostoru hlavní sjezdovky, by měly trvat ještě zhruba čtyři týdny.

„Původní plán počítal s tím, že se vše stihne do konce listopadu. Reálný odhad je však do poloviny prosince, což je termín, na kterém jsme se také shodli s organizátory MS Liberec 2009. Sami doufáme, že se výstavba maximálně urychlí,“ podotkla Helena Čeřovská ze Snowhillu.

Dokončovací práce spojené s konáním Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 nabrali pouze mírné zpoždění spojené nejen s výměnou ve vedení mistrovství, ale předně se změnou počasí, která přinesla již v první půli listopadu padesáticentimetrovou sněhovou nadílku.