„Navštívit s námi můžete Veterinární vojenskou základnu v Grabštejně, výstavu „Automatofony“ v Severočeském muzeu, budeme zkoumat přírodní unikát, který najdete pouze na Liberecku, v Utahu ve Spojených státech a na Marsu. Představíme tak zvaný IQ park, a nenecháme stranou ani starosti obyvatel regionu, které jsou spojeny s naším vstupem do Schengenského prostoru. Odvysíláme ze studia v Krajské vědecké knihovně v Liberci i téma o nanotechnologiích i speciální díl soutěže Máte na to, kterou pořádáme ve spolupráci s Deníky,“ prozradil šéf pořadu Pavel Kudrna.
„Obyvatelé kraje mohou navštívit v průběhu vysílání naše živé studio,“ zve redaktor.
V programu, ve kterém pozve hejtman LK Petr Skokan na návštěvu kraje, se představí i řada zajímavých lidí z našeho regionu.
„Mezi nimi nebude chybět například prorektor Technické univerzity Oldřich Jirsák či běžec chystající se na 41. ročník Jizerské padesátky na lyžích Bořivoj Pohl, který má za sebou 26 startů na tomto druhém nejstarším dálkovém běhu v Evropě. Zazpívá například dětský pěvecký sbor Severáček a představí se žáci, kteří si přišli „zahrát“ do babylonského IQ Parku,“ doplnil informace o ojedinělém pořadu Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje.