Jaký drink jste si pro tuto soutěž připravil?

Musel jsem vycházet z podmínek soutěže. Nápoj musel být povzbudivý a musel obsahovat minerální vodu sponzora soutěže. Dělal jsem drink s názvem Long Way.

Prozradíte recept?

Jistě. Nápoj obsahuje 2 lžíce pyré z lesního ovoce, 2 cl limetového sirupu, 1 cl zázvorového sirupu, 1 cl mandlového sirupu, 4 cl grepového džusu a 10 cl minerálky.

Jak takový vlastní drink vzniká?

Prostě zkouším různé kombinace. Musí ladit chuť i barva. Vzorky pak testuji s přáteli přímo v mém baru. Občas se mi ale stává, že na to nemám čas, takže soutěžní drink vymýšlím až cestou na soutěž. Kolikrát ho ani předem neochutnám.

Jaký je zájem Liberečanů o míchané nápoje?

Když jsem před šesti lety v Liberci otevíral první koktejlový bar, tak se mi všichni smáli, že to tady nemá budoucnost. Dnes lidé takové bary vyhledávají. Míchané nápoje se navíc rozšířily i do obyčejných barů.

Co lidem nejvíc chutná?

Hlavně známé koktejly, jako Cuba Libre, Mojito nebo Pina Colada. Lidé ty chutě znají a oblíbili si je. Navíc více cestují, takže poznávají drinky v zahraničí a už si dokáží vybrat, co chtějí pít.

Jaké koktejly mají budoucnost?

Stále více jsou v oblibě teplé drinky. Většina lidí ale zná jen grog, punč nebo svařák. V podstatě ale každý studený drink se dá udělat jako teplý. Je jich mnohem víc, než se lidé domnívají a postupně získávají oblibu, stejně tak jako nealkoholické koktejly.