„Modernizace strojového vybavení byla nezbytná kromě jiného i proto, že počet aut ve městě stále roste. Při parkování zúží profil při průjezdu. S běžnými stroji nejsme schopni efektivně ošetřovat ulice,“ uvedl tiskový mluvčí TSML Michal Buzek.

Nakoupená technika je multifunkční, takže poslouží i v letním období, například při údržbě veřejné zeleně.

Kromě nových strojů se do zimního úklidu v Liberci zapojí také metaři, kteří se dostanou na místa, kde technika nelze použít.

„Máme skupinu dvaceti lidí, kteří se starají o ruční odklízení sněhu na autobusových a tramvajových zastávkách, schodištích a chodnících,“ upřesnil Michal Buzek.

Metaři se letos nově zapojí také do údržby mostů. „Nechceme zhoršovat nevyhovující technický stav některých mostních konstrukcí. Proto budeme vhodně kombinovat ruční úklid s použitím mechanizace,“ dodal mluvčí technických služeb.

Na zimu jsou připraveni také silničáři. Krajská správa silnic Libereckého kraje posílila vozový park o dva nové sypače, vybavené radlicí.

„Naši řidiči jsou od čtvrtka v pohotovosti. Vozidla jsou naložená a připravená,“ řekl provozní náměstek krajské správy silnic Jiří Daníček.