„Byl nám nabídnut objekt církve v ulici Nad Školou. Nyní je to před fází schválení litoměřickou diecézí,“ informoval starosta Vratislavic Luděk Oraný.

Stejně jako v předchozím případě by se jednalo o dlouhodobý bezúplatný pronájem s tím, že obvod by zaplatil stavební úpravy.

Dětí by pojala nová školka také obdobný počet, tedy asi sto předškoláků.

„Zatím se jedná o záměr. Dříve to už školka byla. Napadlo mne, když je nedostatek budov, prostory obvodu nabídnout,“ uvedl administrátor farnosti ve Vratislavicích Václav Vaněk. Ve hře je přesto ještě jeden zájemce. Naopak v minulosti zde existoval i záměr vybudovat v objektu dům pro seniory, od kterého tehdy investor odstoupil.

Díky blízkosti vratislavické základní školy si obvod slibuje i snížení nákladů na přestavbu této školky. „Rádi bychom využili možnosti školní jídelny, kterou jsme nedávno zrekonstruovali podle požadavků Evropské unie,“ uvedl vratislavický starosta.

V současnosti mohou navštěvovat předškolní děti v městském obvodu s přibližně sedmi tisíci obyvateli tři mateřské školky. Ty však již kapacitně nevyhovují a s předpokládaným přílivem obyvatel by se stav stal kritickým.

Letošního roku bylo odmítnuto 33 dětí. Celková kapacita činí 214 míst. V provozu je školka Na Sídlišti, Lísteček a školka v Tanvaldské ulici.