„První úplná uzavírka bude v neděli 21. října ve tři hodiny ráno na silnici I/35 před Chrastavou ze směru od Bílého Kostela u Casina a druhá bude v osm hodin ráno tentýž den v úseku Stráž nad Nisou – Růžodol,“ uvedl vedoucí odboru dopravy krajského úřadu Jan Čáp. Doprava na tak krátkou dobu nebude odkloněna.

Další mýtné brány se budou stavět v týdenních intervalech také o nedělích. 27. října se zastaví provoz na jedné z hlavních dopravních tepen regionu u Centra Nisa, další se bude stavět 4. listopadu u Jeřmanic a před tunelem v Liberci, poslední omezení lze očekávat 10. listopadu u Machnína. „Konkrétní časy těchto uzavírek ještě nejsou známy. Stále probíhá správní řízení,“ konstatoval Jan Čáp.

Co se týče mýtných bran, více jich na Liberecku nepřibude. „Uvažovalo se i o jiných silnicích první třídy, ale od toho jsme ustoupili,“ uvedl náměstek pro výstavbu Ředitelství silnic a dálnic Jan Stach.

Provoz na komunikaci musí být zastaven kvůli technologickému postupu při montáži ocelové konstrukce. Rameno mýtné brány, přesahující šíři všech čtyř pruhů vozovky bude na pilíře osazovat speciální jeřáb. Systém by měl být spuštěn počátkem ledna následujícího roku a platit by měl pro vozidla težší 12 tun.