„V současnosti jsme zadali přeprojektování celé akce. Původní, dva roky staré plány s cyklostezkami nepočítaly, my je tam však do nich chceme zabudovat,“ uvedl náměstek libereckého primátora Ivo Palouš.

Přesné finanční odhady jsou podle jeho slov ještě předčasné, město by však rekonstrukce neměla stát více jak pět milionů. „Bude záležet na tom, zda se pruhy pro cyklisty budou vyčleňovat z vozovky, která patří Kraji, či z chodníkové části, jež náleží městu,“ vysvětlil Palouš. Pokud by zůstaly na silnici, byly by označeny jen barevně.
Investici vyvolaly potřeby Severočeské vodárenské společnosti (SVS). „V úseku od Krajské hygienické stanice po restauraci Na bříze jsou vodárenské sítě, tedy vodovod a kanalizace, v špatném technickému stavu. V současnosti začínáme s projektovou přípravu této akce,“ informovala mluvčí SVS Dagmar Haltmarová.

Krajská správa silnic pak bude pokládat nový povrch po celé šíři vozovky.

Ačkoli je ulice značně široká, uvažuje se, že by zde mohlo dojít k zákazu parkování. Zeleň by však ustoupit neměla. „Podle odboru dopravy by se sem však mělo vše vejít,“ ubezpečil náměstek primátora.

Kromě cyklotras v Husově ulici město připravuje značené pruhy pro cyklisty také na frekventované ulici Dr. Milady Horákové. Přesto jsou cyklisté ve městě i v kraji spíše opomíjení. Z více jak 2000 značených tras je jen 20 kilometrů cyklostezek. Tento objem odpovídá přibližně délce sítě stezek v jednom německém městě.