„Ve všední dny budou jezdit kolem půlnoci, možná v půl jedné a z pátku a soboty ve dvě hodiny,“ informoval předseda představenstva Dopravního podniku a liberecký primátor Jiří Kittner.

Během pracovního týdne by byla v pohotovosti do půlnoci celá síť, v pátek a sobotu by do pozdějších hodin jezdily jen vybrané spoje. „Vytipujeme pět autobusových páteřních linek a samozřejmě budou jezdit i tramvaje,“ doplnil ředitel Dopravního podniku Jiří Veselka.

Tento návrh je však stále pracovní a musí být ještě schválen představenstvem společnosti. Ve hře je stále i varianta okružních autobusů.

„S tou se ale neztotožňuji. Linka by pak mohla jet i hodinu,“ uvedl Jiří Kittner.

Vedení Dopravního podniku nepočítá s tím, že by se v nočních autobusech platilo speciální jízdné. V nočních hodinách se tak bude jezdit městskou dopravou podle platného jízdného i tarifů.

Zavedení nočního provozu by neměl ohrozit ani nedostatek řidičů, který nedávno komplikoval dopravu ve městě i během špičky. Vedení Dopravního podniku se ale obává o bezpečnost řidičů během jízd. Podle ředitele společnosti prochází řidiči, co se bezpečnosti týče, pravidelnými školeními, přesto mají strach.