„Zatím je všechno ve fázi, kdy zvažujeme různá řešení a hlavně čekáme na vyjádření Ministerstva práce a sociálních věcí ohledně financí. Vše totiž samozřejmě záleží na penězích, které dostaneme k dispozici,“ uvedla ředitelka Úřadu práce Kateřina Sadílková.

Přesto již existuje několik variant , kde by se nové sídlo úřadu mohlo postavit. Mezi nejdiskutovanější lokality patří komplex polorozpadlých a nebezpečných budov v Sokolské ulici naproti restauraci Ambiente.

„Připouštím, že tato varianta se nám velmi zamlouvá. Byli bychom v sousedství Krajské správy sociálního zabezpečení, což by bylo dobré pro občany. V cestě však stojí finance,“ dodala Kateřina Sadílková. Takové řešení by přívítalo i město.

Úřad práce by mohl nahradit ruinu

Město Liberec chce problematický objekt v Sokolské ulici, v jehož interiréru došlo v posledních měsících k sedmi požárům, již delší dobu zbourat.

„Demolice je na spadnutí, ale ještě počkáme na to, jak to s novým Úřadem práce dopadne. Pro město by bylo dobré, kdyby se objekt zlikvidoval v rámci nové stavby. Ušetřilo by nám to finanční prostředky potřebné například pro demolici dalších polorozpadlých domů, kterých není v Liberci zrovna málo,“ sdělil Deníku Jaroslav Čech, vedoucí odboru technické správy veřejného majetku libereckého magistrátu.

Úřad práce již podle Kateřiny Sadílkové nemůže ve starém sídle dále přebývat.

„Pro nás je skutečně naprostou nutností budovu co nejdříve opustit. Je nedostačující mimo jiné kvůli absenci požárních únikových cest. Zároveň je objekt velmi špatně dostupný pro osoby se sníženou možností pohybu, což odporuje dnešním požadavkům,“ uvedla jen některé důvody stěhování Kateřina Sadílková.