S čím míříte do krajských voleb a co chcete voličům v Libereckém kraji nabídnout?

Já si myslím, že především musíme více dodržovat politiku sociální demokracie. Jednoznačně se jedná o lepší školství, lepší zdravotnictví, větší podporu venkovu.

Optimalizace školství na úrovni středních škol a vznik centra vzdělanosti Libereckého kraje, to vše patří také do kompetencí krajského zastupitelstva. Jaký je váš názor na tuto optimalizaci?

Co se týče optimalizace školství, tak je ještě potřeba zvážit případ od případu. Toto téma lze jen těžko paušalizovat. Důležitá je strana ekonomická.

Co se pak skrývá pod pojmem podpory venkova?

Jednou z hlavních priorit venkova je dopravní obslužnost. Já osobně jsem z Českého Dubu, kde jsou všichni odkázáni na dojíždění a stejně je tomu také na Frýdlantsku. Určitě prioritou je zesílení dopravní obslužnosti a podpora miniprůmyslových zón, aby jsme snížili nezaměstnanost ve spádových obcích Libereckého kraje. To jsou hlavní problémy, se kterými se obce kraje dlouhodobě potýkají a musí se rychle řešit.

 

Liberečtí sociální demokraté si zvolili svého lídra do krajských voleb

Okresní organizace sociálních demokratů v Liberci si na svém kongresu zvolila v sobotu lídra do krajských voleb, které se konají již příští rok. Stal se jím ředitel pobočky ČSOB Leasing Liberec Stanislav Eichler.

„Tento kandidát je nominován do čela kandidátky ČSSD pro své dlouholeté manažerské zkušenosti a rozhodovací schopnosti,“ uvedl v sobotu na setkání s novináři okresní předseda ČSSD a náměstek primátora Milan Šír. „Věříme, že s touto výraznou osobností prorazíme v krajských volbách. Já osobně doufám, že i ostatní okresy podpoří tohoto kandidáta do čela celkové krajské kandidátky sociální demokracie,“ doplnil Milan Šír.

Sociální demokraté na svém zasedání také tajnou volbou rozhodovali o vnitrostranických pozicích. Milan Šír na další dva roky obhájil post okresního předsedy.