„Bydlení bude vhodné pro důchodce bez věkové hranice. Zajístíme jim veškeré sociální služby a kulturní vyžití, jako například zájezdy či hudební vystoupení. Všechny byty stavíme jako bezbariérové, tedy vhodné i pro vozíčkáře,“ uvedl předseda představenstva Senior Parku Jaroslav Plesník.

Projekt představil hrádeckým zastupitelům na zářiovém zasedání. Podle starosty Martina Půty zastupitelé záměr podpořili.

„Dohodli jsme se na vyhledání vhodného pozemku pro stavbu. Pravděpodobně prodáme pozemek v Doníně,“ řekl Deníku Martin Půta.

Nájemníkům budou k dispozici přízemní byty s obývacím pokojem, ložnicí, přesíní, kuchyňským koutem a koupelnou s toaletou.

Vchod z každého bytu povede přímo do společného atria, kde vznikne posezení pod altány, menší krytý bazén, jezírko či ruské kuželky. Nájemníci budou mít možnost využít také vlastní zahrádku. Zařízení nabídne i společné prostory pro stravování a zábavu.

Projekt Senior Parku funguje na podobném principu jako domovy s pečovatelskou službou. Nabízené služby však mají být komplexnější, zato ale dražší.

Měsíc ubytování vyjde pro jednoho člověka na zhruba 7800 korun. Služby se platí zvlášť.

„Zaměstnáme správce a ošetřovatelku. Ti budou zajišťovat stravování, úklid, praní, hygienické služby, rehabilitace, ale i donášku nákupů nebo zdravotní a pečovatelské služby,“ popsal Jaroslav Plesník.

Všechny plánované penziony Senior Parku mají vypadat stejně. „Výhodou toho je, že by si mohli naši klienti vyměňovat byty. Měli by tak možnost strávit třeba půl roku v jiné části republiky,“ dodal.