„Většina žáků kritizovala křižovatku ulic Plátenická a U Domoviny. Jedná se o nepřehledné místo, kde chybí chodník i přechod pro chodce a děti proto přecházejí, kde se dá. Je to pro ně velmi nebezpečné,“ uvedl ředitel školy Jiří Paclt.

Děti upozornily především na úzké nebo zcela chybějící chodníky, nepřehledné přechody pro chodce nebo špatně řešené křižovatky.

Jednotlivými návrhy na zvýšení bezpečnosti se bude nyní zabývat odbor dopravy, policie a také liberecké zastupitelstvo. Množství navrhovaných opatření se dočká realizace v rámci připravované výstavby obchodního centra Galerie Perštýn. To by mělo vyrůst do tří let.

„Postupně budeme řešit nejvíce problematická místa. Nejdříve počítáme s výstavbou přechodu v Plátenické ulici. Věřím, že se to podaří už v příštím roce,“ sdělil vedoucí odboru dopravy libereckého magistrátu Pavel Rychetský.

Studie vznikla díky projektu Na zelenou, jenž organizuje Nadace Partnerství s finanční skupinou AXA. V rámci Česka se do pilotního projektu zapojily čtyři školy.