„To, že jsem pouze pověřena řízením knihovny mi nedělá žádné problémy, plním úkoly, které jsou dány,“ uvedla bývalá náměstkyně libereckého primátora a krajská zastupitelka Dagmar Helšusová. Netají se tím, že do výběrového řízení se již nepřihlásí. „Nemám další ambice, ráda bych šla do důchodu,“ uvedla liberecká politička.

“Výběrové řízení ještě neproběhlo, a ani nebylo vypsáno,“ potvrdil mluvčí kraje Jiří Langer. „V krajských organizacích se jedná v současnosti o jediný případ,“ dodal mluvčí.

Podle Helšusové dochází nyní k stabilizaci knihovny a to jak po stránce technické a stavební, tak i personální. „Do vedení instituce se vracejí vystudovaní knihovníci. Začíná se opět pracovat na odborné úrovni,“ uvedla Helšusová. Podle ní chce knihovnu připravit tak, aby budoucí vedení mělo připravenou cestu k dalšímu rozvoji instituce.

Obdobnou situací po personální stránce procházelo Centrum vzdělanosti Libereckého kraje. Od počátku června loňského roku do začátku roku zde nebylo ustanoveno vedení, které by prošlo konkurzem. V lednu volné místo zaujal bývalý jablonecký starosta Jiří Čeřovský, po neúspěchu tamní ODS v senátních volbách.

Bývalý ředitel knihovny byl ze svého postu odvolán 16. ledna pro nehospodárnost. Radní mu vytýkali používání služebního auta k soukromým účelům či přeplácené počítačové kurzy. Pavlu Harvánkovi pak nestačily na obranu argumenty, že peníze byly vráceny a knihovně tak nevznikly žádné škody.