„Pokud se nenajdou skuteční profesionálové v České republice, kteří pochopí, že jde o sport a o nic jiného, pomůžeme s výběrem lidí sami. Je zcela běžné, že na akcích podobného formátu tvoří většinu rozhodčích lidé ze zahraničí a já nevidím jediný důvod, proč by tomu mělo být v případě Liberce jinak…,“ vložili představitelé ve své zprávě do úst Waltru Hoferkovi.

Citace představitele FIS však byla lživá. „Samozřejmě jsem nic takového neřekl,“ uvedl včera Walter Hoferek.

„Z mého pohledu i z pohledu FIS se jedná o vnitřní záležitost České republiky, ke které se my vůbec nevyjadřujeme teď ani v budoucnu. Situaci se složením organizačního výboru si musí vyřešit především nový výbor… Počkáme do konce září, a když nový management personální obsazení nesestaví, začneme situaci řešit,“ dodal Walter Hoferek.

Že skutečně není běžné obsazovat místa rozhodčích ze zahraničí, potvrdil i bývalý prezident mistrovství Roman Kumpošt.

„Minulý organizační výbor měl posty rozhodčích obsazeny kompletně lidmi z České republiky. Zahraniční výpomoc je v tomto případě nepřiměřeně drahá,“ vysvětlil Roman Kumpošt.

„Sám jsem u jednání nebyl, kdo mi řekl věty pana Waltra Hoferka, si bohužel nemůžu vzpomenout,“ tvrdí tiskový mluvčí MS Liberec 2009 Zdeněk Soudný. Tiskové zprávy jsou oficiálním tvrzením organizačního výboru MS Liberec 2009, kterému předsedá Kateřina Neumannová.

„Naše původní tisková zpráva vystihuje obsah jednání, které jsme s panem Waltrem Hoferkem vedli,“ řekla včera Kateřina Neumannová. „Maximálně mohlo dojít k záměně na úrovni synonym. Když to Češi dělat nechtějí, tak musíme využít pomoc ze zahraničí,“ prohlásila prezidentka MS Liberec 2009 Kateřina Neumannová.