„Ještě v roce 2003 vykazovalo hospodaření menz ztrátu ve výši 10,7 a vloni již 3,8 milionu korun. Letos počítáme se zhruba třímilionovou ztrátou,“ uvedl ředitel Kolejí a menz TUL Zdeněk Kračmar.

Příslibem lepšího hospodaření do budoucna je podle něj hlavně nárůst počtu strávníků. Meziročně jich nyní přibývá až o 5,5 procenta. Ke snížení ztráty přispělo také rozšíření nabídky obědů o minutková jídla před dvěma lety. Počet vydaných minutek se letos zvýšil oproti loňskému roku trojnásobně.

K dalšímu snížení ztrát má přispět i nová kavárna v Informačním centru, na jejíž otevření se mohou studenti těšit po prázdninách. Hospodaření by se mělo zlepšit také po rozšíření nabídky o dotovanou studenou kuchyni a po převzetí bufetu v Husově ulici do režie Kolejí a menz TUL.

Menzy tratí hlavně o prázdninách

Příčinou ztrátového hospodaření libereckých menz je nízké využití menzy převážně v pondělí, v pátek, o víkendech a o prázdninách. Vedení Kolejí a menz proto zvažovalo, zda stravovací provoz o prázdninách zcela neuzavře. Nakonec od toho ustoupilo.

„Nepovažujeme to za vhodné. Jednak by bylo postiženo 45 zaměstnanců menz a jednak by se snížila úroveň námi poskytovaných služeb. Ty chceme naopak stále zkvalitňovat a přilákat tak další strávníky,“ vysvětlil Zdeněk Kračmar.

Podle rektora TUL Vojtěcha Konopy je jen málo reálné a z principu nemožné, že budou menzy jednou hospodařit se ziskem.

„Je to vlastně určitá sociální služba poskytovaná studentům. Výběr počtu jídel i kvalita je nadstandardní. Z čistě ekonomického hlediska to není dobré, ale přesto jsem rád, že takovou menzu máme a rozhodně se jí nemíníme vzdát,“ řekl Vojtěch Konopa.