Zatímco většina podobných akcí pro děti je zaměřená na pohybovou aktivitu dětí, tento letní výtvarný týden vede děti hlavně k tvůrčí práci. Formou setkávání a hraní si děti vyzkoušely různé výtvarné techniky, jako je práce s keramikou, batikování triček, tisk na látky, malování a podobně.

Vedoucí tábora kladou důraz na to, aby většina výrobků, které si děti po závěrečné vernisáži odnesou domů, měla dekorační i využitelný význam.
Škola poskytla téměř šedesátce dětí čtyři třídy, školní zahradu a tělocvičnu. Stravování bylo zařízeno v závodní jídelně.

Program probíhal ve skupinkách podle věku. Náplní letošního ročníku příměstského tábora byla hra na domorodé kmeny z různých kontinentů. Ke každému patřil i jiný výtvarný styl a závěrečný úkol dětí byl nasbírat body, které jim pomůžou k nalezení pokladu.

Malí i odrostlejší účastníci tábora pocházeli z celého kraje a starali se o ně během týdne hlavně studenti Střední pedagogické školy i školení vychovatelé a vychovatelky. Tábor ukončila včera vernisáž pro rodiče, která musela být kvůli nepřízni počasí přesunuta ze školní zahrady do prostor základní školy.