„Od pátku zde bude možné při výjezdu odbočit jen vpravo. Pokud někdo bude chtít odbočit vlevo, bude moci využít otočky u čerpací stanice U Čermáka a poté se vrátit na původní trasu,“ popsala nové opatření, které má zabránit dopravním kolapsům, Renáta Kodadová, mluvčí společnosti ING Real Estate Development. Ta je vlastníkem centra.

V rámci stavebních úprav areálu bylo uzavřeno celé spodní parkoviště i s výjezdem do ulice V Cihelně a Pilínkovské. Alternativou k opuštění areálu může být také výjezd směrem na Prahu, zde se však řidiči mohou otočit k návratu do Liberce až u Makra.

Majitel centra Nisa reaguje novými opatřeními na občasné stížnosti nakupujících.

„Nedávno jsem parkoval přibližně uprostřed horního parkoviště a snad deset minut jsem čekal, než mne někdo z kolony pustil na hlavní výjezdovou silnici. Tu samou dobu jsem pak čekal na výjezd odsud,“ líčil svůj nedávný zážitek po nákupu v Hypernově Liberečan Jan Konipas.

Výstavba u centra ovlivnila i městskou hromadnou dopravu. „K Hypernově nyní nezajíždíme, je tam málo prostoru,“ uvedl provozní ředitel Dopravního podniku Ludvík Lavička.