Kinematograf jezdí po českých a slovenských městech již 10 let. Ještě vás to baví?

Určitě mě to baví, ale o tom už to dnes moc není. Teď bych spíš nerad zklamal diváky, kteří se na nás za ta léta naučili chodit a vlastně i ty nové.

Jaké filmy máte rád?

Mám moc rád například film Vesničko má středisková. Nevím, jak tento film vnímá mladá generace, ale pro tu naši byl prostě úžasný. Jinak mám ale český film rád jako takový. Vždyť také s českým filmem nejezdíme jen po ČR. Český film vlastně tvoří i převážnou část toho, co hrajeme třeba na Slovensku. Slováci sice mají vlastní filmy, ale není jich zdaleka tolik. Naštěstí ještě stále na Slovensku česky rozumí, takže to není problém. Český film ale vozíme i napříč Evropou. Já si pamatuji, když jsme poprvé vyráželi třeba do Moskvy. Bylo to pro nás něco nového a prakticky jsme nevěděli do čeho jdeme, ale naše filmy tam měly úspěch. Další o čem mluvíme je, že bychom někdy mohli také vyrazit s Kinematografem do Ameriky.

Chtěli byste v Americe promítat české filmy?

Ano, přesně tak. Ve spojených státech dnes žije spousta Čechů, takže si myslím, že by to nemusel být problém. Navíc se i české filmy dělají s anglickými titulky, takže proč ne?