„Babylon chce hrát vůdčí roli na poli kongresové turistiky v celém Libereckém kraji,“ předeslal generální ředitel Centra Babylon Vlastimil Čadílek.

„Jsme ve fázi výstavby kongresového centra. Výstavba by měla být ukončena v září a v tuto chvíli začínáme vyjednávat se subjekty, které na poli kongresové turistiky mají rozhodující slovo,“ doplnil generální ředitel.

V úterý proto přijeli do Centra Babylon zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

„Ministerstvo si postupně mapuje situaci v jednotlivých krajích, jaké jsou ubytovací kapacity a další možnosti pro účastníky kongresových akcí. Konkrétně zde řešíme, jak podpořit možnosti kongresové turistiky v Libereckém kraji,“ upřesnila důvod návštěvy Daniela Zachystalová z ministerského odboru pro cestovní ruch.

„Podle mého názoru je Centrum Babylon důležité z hlediska turistiky pro celý Liberecký kraj. Členové kongresů pak navštěvují celý kraj, což je nezanedbatelný přínos,“ doplnila Daniela Zachystalová.

Podle majitele Babylonu Miloše Vajnera přivede rozvoj kongresové turistiky do Liberce nové návštěvníky.

„Kongresová turistika se zaměřuje hlavně na Prahu. Z hlavního města do regionu však tito lidé vůbec nepřijdou,“ vysvětlil Miloš Vajner.

„Liberec má pak právě díky Centru Babylon, po Praze jednoznačně největší hotelové a kongresové kapacity,“ poznamenal Miloš Vajner.

„Důležité je také nabídnout takzvanou prožitkovou turistiku. Jen málokterý účastník chce jen sedět na kongresu a pak jít spát. Liberec i Centrum Babylon mají co nabídnout. A ve spojitosti s plánovaným mistrovstvím světa se Liberec stane automaticky zimním turistickým střediskem. Takže kam jinam by se měly směřovat kongresy, když ne do Liberce, který je v tomto oboru nejdál,“ dodal majitel Centra Babylon a podnikatel Miloš Vajner.