„Ačkoli územní řízení skutečně již probíhá, neznamená to, že budeme v nejbližší době skutečně bourat. Zatím jsou tyto úvahy předčasné,“ uvedla jednatelka Intexu Kateřina Delišová.

Koberce netáhnou

V současné době jsou stávající prostory pronajímány. Podle majitele desetihektarového areálu však nevyhovují dnešním požadavkům na výrobní a skladovací prostory.

Původnímu průmyslovému odvětví, tedy výrobě koberců, se v areálu věnuje už jen společnost Associated Weavers. Ta vlastní jednu ze staveb, které po bývalém Bytexu zůstanou.

Demolici se vyhne i stará administrativní budova a vodárenská věž.

Areál zprůchodní

Území v srdci Vratislavic se více začlení do okolí. Nový logistický komplex bude napojen vnitřní komunikací na Rochlickou ulici, novinky čekají chodce i cyklisty.

„Příčně bude areál zprůchodněn ve čtyřech pěších trasách propojujících ulici Tanvaldskou, Dopravní a U Cukrárny. Hlavní napojení tvoří pěší zóna ve stávající příjezdové trase, která je zaústěna do centrálního dopravního rondelu před administrativní budovou,“ stojí v oznámení libereckého stavebního úřadu. Milovníky kol čeká cyklostezka podél Lužické Nisy.

Ačkoli vizualizaci budoucí podoby logistického areálu společnost Intex nechce zatím zveřejnit, z dokumentů stavebního úřadu vyplývá, že se zde počítá s jednopodlažními montovanými a železobetonovými halami a dvoupodlažními administrativními budovami. Intex mlčí i o termínu, kdy má dojít k realizaci záměru. Letos ale k žádným zásahům do vratislavického areálu nedojde.