„Zastupitelstvo se zabývalo problémem nedostatku parkovacích míst na Střeleckém vrchu. Padl návrh, podle kterého by se zhruba 200 metrů od sídliště postavilo nové parkoviště,“ uvedl starosta Chratavy Michael Canov.

Radnice vypsala anketu, aby zjistila, zda by občané nové parkoviště uvítali. Téměř pět set domácností na Střeleckém vrchu obdrželo anketní lístek, jen osmapadesát z nich se však k otázce vyjádřilo. Sedmnáct z nich by parkoviště využívalo, sedmatřicet nikoliv. Čtyři domácnosti pak místo konkrétní odpovědi napsaly jen doporučení.

Zastupitel Michal Košina si však stěžuje, že anketa měla být obsáhlejší a měla sdělit lidem více informací, například možnost zabezpečení parkoviště. Starosta oponuje, že projekt je jen ve fázi návrhu a že nechtěl nic slibovat předem.

Lidé si v anketě nejčastěji stěžovali na příliš velkou vzdálenost od domova, nebo měli obavy z krádeží vozidel.

„Nevnímám to jako úspěch nebo nebo neúspěch. Je také otázka, zda je díky nízké účasti výsledek relevantní,“ dodal Michael Canov. Obyvatelé si podle výsledků ankety přáli, aby vznikla nová parkovací místa přímo na sídlišti.

„Vznikne studie, která se bude zabývat rozšířením stávajících ploch na sídlišti,“ upozornil Michael Canov s tím, že problémem se bude nadále zabývat zastupitelstvo.