„Jsem všem lidem a institucím, kteří nám v prvních měsících podali pomocnou ruku, moc vděčná,“ předeslala Zuzana Poláková, která domov provozuje. Sešla se neuvěřitelná částka dva a půl milionu korun. Bohužel, jak jsem se dozvěděla, tak musím shánět dál, protože to nestačí,“ dodala Poláková.

Projekty na novou stáj zpracovalo několik firem. Nejlevnější nabídka je 4,8 milionu.

„V tuto chvíli se snažím najít nějakou rozumnou cestu, jak celou situaci vyřešit. Postupně opravujeme bývalý kravín, ale jak dofinancovat výstavbu nových stájí zatím nevím,“ dodala Poláková .

Vedle pomoci stovek lidí pomáhají také instituce a firmy. S nabídkou jak zlevnit náklady na výstavbu nové stáje přišla také firma Syner. „Vzhledem k nedostatku financí jsme koňskému domovu důchodců přislíbili materiální pomoc,“ uvedl tiskový mluvčí Syneru Ondřej Paclt. „Přesněji jsme ochotni poskytnou část materiálu na výstavbu,“ doplnil. Paclt dále uvedl, že zástupce společnosti se chystá do Křižan prověřit jednotlivé nabídky z hlediska ceny.

Zdali se podaří vybudovat novou stáj, není zatím vůbec jisté. V Křižanech tak stále probíhá rekonstrukce bývalého kravína, aby byl domov pro koně připraven na zimu. Nová stáj je však vzhledem k počtu koní, který jistě není konečný, nezbytně nutná.