„Zatím pracujeme na vstupní stránce webu. Ta by měla představit libereckou nemocnice jako zdravotnické zařízení poskytující špičkové služby nejen pacientům z Libereckého kraje,“ uvedla mluvčí nemocnice Alexandra Bednárková.

Nová vstupní strana má být podle mluvčí pro každého uživatele srozumitelná.

„Oproti současnému webu budeme klást velký důraz na lepší dostupnost informací pro pacienty. Měli by se ihned po vstupu na stránky snadno zorientovat nejen v nemocnici samotné, ale například i v nabídce léčebných postupů jednotlivých oddělení,“ dodala mluvčí.

Jak dále uvedla, vstupní strana seznámí návštěvníky také s tím, kdo konkrétně je bude léčit a na jaké oddělení se mají se svými potížemi obrátit.

„Návrh hlavní masky bude řešit představenstvo nemocnice v závěru července. Kompletní nové stránky bychom rádi spustili ještě letos,“ řekla Alexandra Bednárková.

Jednotlivá oddělení a pracoviště nemocnice v současné době aktualizují a rozšiřují informace, které je budou v blízké budoucnosti reprezentovat.

„Poté data sjednotíme a zařadíme do jednotlivých odkazů s tím, že si každé pracoviště či oddělení určí svého zástupce, který bude dohlížet na aktuálnost zadaných dat,“ doplnila mluvčí nemocnice.

Podle přednosty neurochirurgie
Petra Suchomela se z nových stránek lidé dozvědí například jaké choroby jednotlivá oddělení léčí a čím vším se zabývají. „Nebudou chybět ani novinky, úspěchy nebo publikační činnost našich lékařů,“ podotkl.

Kromě toho, že nynější stránky neodpovídají současným standardům, obsahují navíc programátorské chyby.

„V několika sekcích jsou některá tlačítka v menu neaktivní. Navíc jsou příliš malá a špatně čitelná, běžný uživatel se v nich ztrácí,“ řekl odborník v oblasti webdesignu Lukáš Sirůček.

Dobře zpracované internetové stránky má podle něj například nemocnice v Českých Budějovicích nebo Hradci Králové.