Tento týden se začne s jeho výstavbou. Deníku to potvrdila Renáta Kodadová z investorské společnosti ING Real Estate, která centrum vlastní.

„Vše zatím běží podle plánu. Máme již všechna potřebná stavební povolení,“ dodala mluvčí.

Parkovací dům, který bude propojený s nákupním centrem uzavřenou lávkou, staví společnost v jižní části areálu. Po dokončení výstavby a předání do provozu se stavaři přesunou na nynější horní parkoviště.

„To se celé uzavře a na jeho ploše vznikne zcela nová část obchodního centra a další, tentokrát podzemní parkoviště,“ uvedla již dříve Renáta Kodadová.

Výstavbou parkovacího domu tak odstartuje kompletní přestavba celého nákupního centra. Po jejím dokončení bude mít nový komplex dvojnásobnou velikost.

V další fázi proběhne vlastní rekonstrukce stávající budovy centra. „Rekonstrukce by měla začít počátkem příštího roku. Bude probíhat po částech, abychom provoz centra přerušili na co nejkratší dobu,“ upřesnila Renáta Kodadová s tím, že úplné zavření obchodů je alespoň přechodně nevyhnutelné.

V novém komplexu naleznou návštěvníci přes sto padesát obchodů, osmisálové multikino pro dvanáct set diváků, bowling, desítky restaurací a další zábavní prostory.

Otevření plánuje investor na druhé čtvrtletí příštího roku. Přestavba ho přijde na jeden a čtvrt miliardy korun.