Rozsáhlých oprav se v nejbližší době dočká pouze školní hřiště u základní školy Husova.

„Hřiště nevyhovuje hygienickým předpisům a je celkově značně poškozené. Na jeho celkovou rekonstrukci bude potřeba téměř 4, 5 milionu korun,“ řekl tiskový mluvčí libereckého magistrátu Martin Korych s tím, že plné tři miliony bude tvořit státní dotace. Zbytek potřebné částky dodá město ze svého rozpočtu.

Současné odvodnění hřiště nemá funkční podlaží. Je proto prakticky nemožné vybudovat zde moderní umělý povrch. Hodně poničené je také oplocení hřiště. I samotná škola opravu vítá.

„Jsme rádi, že se hřiště konečně opraví. Když zaprší, vzniká na něm obrovská kaluž, vodu to neodsává. Když je sucho, naopak se zde práší. Hřiště je zkrátka po všech stránkách nevyhovující,“ uvedla hospodářka školy Irena Ceeová.

Na novém víceúčelovém hřišti s umělým povrchem, který bude schopen odsávat vodu, budou žáci základní školy moci hrát například volejbal, fotbal, tenis, streetball nebo stolní tenis. Součástí bude také areál pro skok do dálky.

Rozsáhlé opravy by však v Liberci potřebovala i další sportoviště u škol.

Jen z těch velkých to jsou čtyři, které potřebují rekonstrukci. Třeba na Aloisině Výšině by podle představitelů města oprava stála přes deset milionů korun.

Město se proto bude snažit uspět při získávání dotací nejen od státu, ale i nadací. Například před dvěma lety se díky penězům od nadace Duhová energie mohlo opravit hřiště U Školy. Na rekonstrukci hřiště v Barvířské se zase podílel fotbalový Slovan.