“Otevření plánujeme v první polovině července. Zatím lepíme zrcadla a skládáme jednotlivé díly,“ řekl šéf Centra Babylon Miloš Vajner.

Na cestě číhají nástrahy

Evropský unikát bude tvořit především první místnost s klasickým zrcadlovým bludištěm a jedním průhledným zrcadlem u vchodu. Vcházející nebudou mít o průhledném zrcadle ani tušení. Ostatní v místnosti je přitom uvidí.

„Jejich překvapení po případném nárazu do skleněné stěny i jejich následné grimasy tak poslouží pro škodolibé obveselení těch, kteří již cestu skrz absolvovali,“ uvedl mluvčí Centra Babylon Jakub Kadečka.

V druhé místnosti budou připravené optické klamy a hrátky se světlem. Tvůrci plánují také instalaci zrcadel do tvaru, ve kterém vytvoří „nekonečný“ prostor.

Labyrint se skly najdou návštěvníci ve třetí místnosti. Skrze skla zde uvidí až na konec místnosti. Od východu je však bude dělit řada skleněných tabulí s klikatou cestou mezi nimi.

Lidé budou bloudit i ve tmě

Ve čtvrté a největší místnosti si návštěvníci vyzkouší svůj hmatový smysl a intuici. „Bloudící tu totiž pohltí naprostá temnota. Ven se dostanou jedině díky tápání podél stěn,“ dodal mluvčí centra.

Bludiště vzniká na místě čtyř bývalých obchůdků v Nákupním městečku. Dovnitř se bude vcházet přes turnikety u nedávno otevřeného iQparku, jehož je nové bludiště součástí.

Kromě Liberce je v Česku o poznání menší zrcadlové bludiště také v Praze na Petříně a v Ústí nad Labem.

První, malý zrcadlový labyrint v libereckém Centru Babylon vznikl letos v květnu. Přesto je o jedno zrcadlo větší než věhlasný labyrint na Petříně.

IQpark slouží jako zábavně naučné centrum. V České republice žádné takové zařízení neexistuje.