„Obáváme se, že nám tu budou autobusy stát pod okny a zhorší se nám tu životní prostředí,“ uvedla obyvatelka domu v sousedství točky Aneroze Chaloupková. Petice se pak brojí proti parkování dalších vozů, když již nyní se uprostřed sídliště otáčí sto třicet busů denně.

V závislosti na vyšším zatížení prostoru se pak místní bojí, že zmizí i trávník. „Již nyní zde parkuje i pět autobusů najednou a motor nevypínají,“ sdělil Jiří Petr, autor petice. „Aby se sem další vešli, budou potřebovat další prostor,“ usoudil Petr.

Dopravní podnik informaci o úpravách odstavného parkoviště v Doubí vylučuje. „Nic podobného tam neplánujeme nyní ani v budoucnosti,“ uvedl ředitel Dopravního podniku Jiří Veselka. Jediné, co podle jeho slov v nedávné době v Doubí změnili, je umístění výstupní zastávky tak, aby děti vystupující z autobusu nemuseli přecházet celou točnu. „Tato změna ale byla řádně projednána s odborem dopravy,“ zdůraznil provozní ředitel Dopravního podniku Ludvík Lavička.

Údiv pak vzbudila zpráva o změnách v Doubí na radnici. „Ani odbor rozvoje ani stavební úřad o žádné podobné akci nevědí. Pokud by se zde mělo něco budovat, muselo by být uděleno stavební povolení. To vydáno nebylo,“ sdělil mluvčí magistrátu Martin Korych.