No, nejsem si zcela jist tím, jestli se tento obor Technické univerzitě poněkud neprodraží. Po mnoha praktických zkušenostech se obávám, že o solidní poznatky z praxe v oblasti politické filosofie člověk v Liberci zase tak často nezavadí. Takže náruživí studenti budou muset za praxí dojíždět. Ale je v dnešní době vůbec kam?

Prosíme, nedávejte nám peníze

Tak to je ovšem jiná politická káva. Zatímco se lze v novinách všude dočíst, jak na to či ono nejsou peníze, vyrazili Zelení do nelítostného boje proti penězům. Zeleným Libereckého kraje se příliš nelíbí, že by měly z Prahy doputovat další miliony na Mistrovství světa v klasickém lyžování 2009.

Popravdě řečeno, sám považuji megalomanský projekt MS 2009 za triumfální omyl. Všichni, kdo zde žijeme, jsme si již dávno všimli, že Vesec ani Ještěd zrovna Alpy nepřipomíná. Na druhou stranu, pokud přijde až z mocné Prahy pár milionů, tak to není tak úplně od věci. Liberec je čím dál chudší město. Prakticky už nic moc (spíš nic, než moc) nemá. Postupně se vzdal všeho, co mělo alespoň nějakou hodnotu a nyní přežívá. Myslím si, že MS 2009 se nejen nikdy ekonomicky nevrátí, ale ani získaná hodnota v podobě pár opravených silnic není příliš závratná. Proto říkám, chtějí–li nám z Prahy nějakou tu korunu poslat, nebraňme jim v tom. Vždyť je to ve své podstatě charita.

Syner míří mezi nejmocnější

Tak se firma Syner s.r.o. rozhodla sloučit do jednoho holdingu se svými dceřinkami. Výsledkem bude gigantická mocná společnost, která si vyhlédla židli mezi nejmocnějšími.

Jdou na to ti kluci synerovští ale zchytra. Všechny firmy se pokoušejí protlačit v útroby Evropské unie. Syner však pochopil, že je neradno místit se tam, kde už je plno. Přes Karlovy Vary, kde se podílejí na výstavbě další potřebné arény, zamířili rovnou do Ruska a Spojených arabských emirátů. No, nezávidím. To budou těžce vydělané peníze. Neumím si představit, jak se vyrovnají s tamnější vysokou mírou korupce. Snad mají někoho s praktickou zkušeností.