S jakými problémy za vámi lidé chodí?

Velmi často se na poradnu obracejí lidé s případy ublížení na zdraví, domácího násilí, zanedbání povinné výživy, ale dokonce i vydírání či omezování osobní svobody. Našimi klienty jsou lidé, kteří se stali obětmi trestné činnosti, jsou pozůstalí po obětech, rodinní příslušníci a blízcí obětí nebo svědci trestních činů.

Kdo se na vás nejčatěji obrací?

Jsou to muži i ženy ve věku od patnácti let výše. Převážně se jedná o ženy mezi 40 až 50 lety, často i seniory ve starším věku.

Kdy za vámi mohou přijít?

Poradna funguje každé pondělí od 17 do 19 hodin, na objednávku potom ve čtvrtek ve stejný čas. Fungujeme na stejném principu práce jako poradny Bílého kruhu bezpečí. Sídlíme v Ještědské ulici 58 v Liberci.

V čem vidíte potřebu těchto poraden?

Především poskytujeme bezplatnou, anonymní a diskrétní pomoc. To je výhoda hlavně u obětí domácího násilí, které se bojí prozrazení a následného hněvu agresora. Často jsou také bez finančních prostředků. Zajišťujeme právní a psychologické poradentství. Klientům také předáme kontakty na navazující odbornou pomoc, například policii, soudy, specializované poradny a jiné psychosociální instituce.