Nehoda, která se stala v pondělí 11. června, se na veřejnost nedostala z důvodu utajení. Podle zdroje blízkého policii byla v interní svodce označena textem nezveřejňovat, což je u dopravních nehod výjimečné. Případem se zabývá policie v České Lípě. „Celá věc je v šetření, nebudeme poskytovat informace,“ sdělil tiskový mluvčí policie Milan Bradáč.

Hejtman nehodu ještě minulý pátek popřel, ale dotaz Deníku směřoval na jiný čas a jiné místo v okrese. Včera už promluvil. „Mohu potvrdit, že jsem byl skutečně účastníkem nehody,“ uvedl pro Deník Petr Skokan. „Příští týden jdu na policii k protokolu, a také čekáme na posudky soudního znalce. Každopádně je pravda, že jistou míru zavinění na této nehodě nesu. Jel jsem z vedlejší silnice a auto, které jelo po hlavní, do mě nabouralo,“ řekl hejtman.Při nehodě zasahovali dobrovolní hasiči z Dubé a profesionální jednotka z České Lípy. „Na místo byla povolána také lékařská záchranná služba ke dvěma dětem, které následně odvezla do nemocnice v České Lípě,“ doplnila tisková mluvčí Hasičské záchranné služby Libereckého kraje Iva Michalíčková. K nehodě se okamžitě dostavilo několik místních obyvatel. „Slyšela jsem velkou ránu, tak jsem tam hned běžela,“ popsala události minulého pondělí šedesátiletá Eva Klikarová. „Byly tam dvě děti, pořád si stěžovaly, že je bolí na prsou a v zádech. Jedno chtělo napít, tak jsem běžela do krámu pro nějakou vodu,“ dodala svědkyně, kterou Deník vypátral na místě nehody.

Podle hejtmana však lékař děti propustil s tím, že ke zranění nedošlo.

„Jednalo se o mé děti. Spíš jsme byli všichni v šoku, ale žádné nebylo zraněno,“ tvrdí hejtman. Petr Skokan se na místě podrobil orien〜tační dechové zkoušce, která byla podle jeho slov negativní.

„Chtěli jsme po provozovateli vozidla údaje z navigačního satelitního systému, které by také mohly objasnit, jakou rychlostí jelo toto vozidlo. Údaje jsme však nedostali,“ uvedl odhalený viník nehody Petr Skokan.