„S matrikou libereckého magistrátu spolupracujeme již od letošního jara. Snoubencům pak nabízíme svatbu v určitých termínech,“ potvrdila Deníku Lenka Bělohradská, jednatelka společnosi Ústí Development. Nabídka termínů pak není rozsáhlá. Svatebčené mohli využít interiérů ze 17. století minulou sobotu a další svatby se chystají na září.

Přestože dříve patřila kaple k vyhledávaným obřadním místnostem, nyní je zájem ze strany snoubenců malý. Od znovuobnovení tradice se v zámecké kapli konala pouze jediná svatba. „Poplatek požadovaný firmou vlastnící zámek je pět tisíc korun a správní poplatek za uzavření sňatku na jiném místě než v obřadní síni liberecké radnice je tisíc korun,“ uvedl jako možný důvod nezájmu mluvčí magistrátu Martin Korych.

Dohodnout zámeček však není nic těžkého. Liberec má s majitelem zámku uzavřenou smlouvu, která svatby zajišťuje. „Pokud má někdo zájem o tento prostor, stačí kontaktovat matriku, kde se pokusí stanovit vhodný termín,“ ubezpečil Korych.

Svatby na zámku byly žádané zejména v devadesátých letech. „Nebylo tam tolik plno jako na radnici, ale byla tam moc hezká svatba,“uvedla Miriam Svobodová, která se zde vdávala v roce 1993. „Kaple byla v té době nově opravená,“ zavzpomínala. Svatby na zámečku skončili s koncem devadesátých let s érou Skloexportu.