„V Liberci postavíme svou pobočku na sto procent. Ovšem jednání, kde bude umístěna jsou stále otevřená,“ uvedl Josef Klement. V současnosti se uvažuje o třech lokalitách, jednou z nich by měla být průmyslová zóna Sever v Růžodole, kde již nyní roste Globus. „Další místa nechceme zatím zveřejňovat,“ sdělil vedoucí oddělení expanze.

Od větší konkurence si mnoho slibují drobní kutilové i Úřad práce. „Kapacita není nikdy zcela vyčerpána, přestože v současné době probíhají velké nábory pracovních sil například do supermarketu Globus,“ tvrdila ředitelka libereckého úřadu práce Kateřina Sadílková. „Konkurenční prostředí vytváří příznivější podmínky pro zaměstnance a to nejen vítáme, ale i podporujeme,“ dodala.

Naopak malí podnikatelé ve stavebnictví nový supermarket berou spíše s odstupem. „V současnosti zažívají hobby obchody boom. Další supermarket je v Liberci zbytečný,“ konstatoval Josef Žezulka.

V současnosti jsou v Liberci již dva supermarkety zabývající se kutilskými či zahradnickými potřebami. Jak budou na novou prodejnu reagovat, tají. „Ke konkurenci se na základě naší směrnice nevyjadřujeme,“ uvedl mluvčí společnosti OBI Leo Kallista.