„Na tvorbě etického kodexu postupně pracujeme,“ uvedl náměstek primátora Milan Šír. Předpokládám, že ve spolupráci s městskou policií, právníky a dalšími specialisty se nám jej do podzima podaří dát do hlasovatelné podoby,“ upřesnil náměstek.

Podle Milana Šíra by mohl etický kodex, který má zabránit neofašistům a dalším nebezpečným extrémistům, aby mohli být členy městské policie, začít platit již od ledna příštího roku.

Etický kodex vítá také ředitel městské policie Čestmír Hřebík. „Určitě je to dobrá věc, která pomůže zvýšit úroveň a prestiž městské policie. Nyní jsem sestavil pracovní skupinu, která pomáhá s vytvořením kodexu a sbírá zkušenosti z jiných měst,“ poznamenal ředitel městské policie Čestmír Hřebík.

Organizace člověk v Tísni neskrývá nad plněním veřejného slibu náměstka Šíra nadšení.

„Nejen za organizaci člověk v tísni, ale také sama za sebe jako občanky Liberce mohu konstatovat, že mi reálné kroky náměstka primátora udělaly velkou radost. Bude to jistě ve prospěch města i jeho policie. Jsem ráda, že Liberec bude v tomto směru patřit mezi průkopnická města,“ poznamenala ředitelka liberecké pobočky Barbora Šolková.

Bývalý ministr vnitra Jan Ruml konkrétní kroky náměstka Šíra a ředitele Hřebíka ocenil.

„V Liberci se ukázalo, že diskuze mezi občany a politiky mají hluboký smysl. Náměstek Šír zřejmě patří mezi politiky, kteří umí držet slovo, a tak by to mělo i být,“ sdělil Deníku bývalý ministr vnitra Jan Ruml, který se diskuze před dvěma měsíci také zúčastnil.