Josef Zíma, Davide Mattioli, Eva Pilarová, Karel Štědrý, Václav a Jan Neckářovi a letos poprvé i Bára Basiková a operní pěvec Luděk Vele budou zpívat nejen klientům z místního domova důchodců, ale i seniorům z celého regionu. V přírodním areálu domova se vystřídá i několik tanečních orchestrů.

Akce patří mezi největší a nejúspěšnější svého druhu v regionu. To dokazuje hlavně počet diváků, kterých se na jedno vystoupení přijede do Vratislavic podívat kolem čtyř stovek. Akce se letos uskuteční již po dvanácté. Vstupné je jako vždy zdarma.

„Jezdí k nám lidé až z Moravy, ze Šumperka, Mnichova Hradiště, Ústí nad Labem, Jablonce a dalších měst,“ uvedl ředitel domova Miloslav Vodrážka.

Celá akce nese název Kulturní léto seniorů. Příprava celého festivalu zabrala až půl roku.

„Obracím se přímo na zpěváky. Někteří už u nás vystoupili na minulých ročnících a rádi se vracejí,“ dodal ředitel.

V průběhu léta se uskuteční celkem sedm koncertů, pokaždé ve čtvrtek od 14 hodin. Letošní ročník zahájí 7. června mezi seniory oblíbený herec a zpěvák Josef Zíma.

Celý program poté zakončí 16. srpna vystoupení zpěvačky Báry Basikové. Další čtvrtek na to, bude následovat mimořádný program s překvapením.

Cílem série vystoupení je především přinést seniorům rozptýlení. „Mým přáním je, aby i tento ročník splňoval očekávané kulturní zážitky a byl akcí, při které najdou starší spoluobčané příležitost pro pobavení, odpočinek a čas k navázání dalších vzájemných přátelství,“ řekl Miloslav Vodrážka.

„Areál našeho domova bude otevřený všem starším občanům celého regionu,“ doplnil.

Součástí celého festivalu bude i několik doprovodných akcí. Tradičně proběhne i výstava s názvem „Na stárnutí nemám čas“. Klienti domovů důchodců a domů s pečovatelskou službou z celé České republiky na ní odprezentují své výtvarné práce.

V minulosti zpívali ve Vratislavicích důchodcům také Josef Laufer, Marta Kubišová, Pavlína Filipovská nebo Petra Černocká.