Co pro vás znamená práce ředitele divadla?

Je to především zajímavá a krásná práce, která nejde dělat pro peníze, ale pouze z lásky k divadlu. Na druhou stranu musím podotknout, že je často náročná, především na nervovou soustavu.

Jak hodnotíte letošní sezonu?

Určitě pozitivně. Vzniklo bezesporu několik zajímavých titulů, které měly nespornou uměleckou kvalitu. Zároveň jsme zaznamenali růst zájmu diváků, což je neméně důležité. Dělat divadlo bez diváka postrádá smysl. Proto je nutné při sestavování programu myslet především na něj.

Co považujete za největší úspěch této sezony?

Největší úspěch a zároveň překvapení z hlediska návštěvnosti přinesla v činohře Euripidova Médea. Tuto tragédii, u které jsme očekávali zájem spíše okrajové části divácké obce, provázel nevídaný ohlas diváků.

Těšíte se už na divadelní prázdniny? Jak je strávíte?

Těším se velmi, je to období, kdy si člověk může vydechnout a věnovat se zálibám, na které v průběhu sezony prostě není čas. Se ženou chodíme rádi na výlety do přírody, navštěvujeme památky. Těším se, ale zatím prázdniny nevnímám, sezona nám končí až 7. července, bude zakončena představením opery Rusalka na Sychrově.

Co bude podle vás největším lákadlem příští sezony?

To můžeme zatím jen předpokládat. Na co bych však chtěl upozornit už dnes, je v činohře Moliérův Zdravý nemocný a v opeře Bludný Holanďan, kterého začneme zkoušet už od poloviny srpna. Nová sezona se naplno rozběhne někdy kolem 10. září.