„Rizikovost matek na trhu práce je skutečně vysoká. Zaměstnavatelé pro ně nevytvářejí dostatek vhodných míst. V současné době máme v nabídce 40 pracovních míst, z toho jsou vhodná pouze dvě - uklizečka a lektorka,“ uvedla ředitelka libereckého Úřadu práce Kateřina Sadílková.

Úřad přitom registruje na Liberecku více jak tři sta žen po mateřské dovolené bez práce.

Ženy často skončí bez práce jen proto, že jejich bývalý zaměstnavatel je odmítl po mateřské znovu přijmout. Podle zákona ale zaměstnavatel musí ženám držet místo alespoň tři roky od narození dítěte.

Poté je povinen nabídnout jim práci na stejné pozici, kterou vykonávaly dříve. Praxe je ale zcela opačná.

„Zaměstnavatel nemá zájem o ženu s malým dítětem, které může kdykoliv onemocnět. Navíc na její místo už přijmul někoho jiného. Nabídne jí proto horší a méně placené místo, než z kterého před mateřskou odcházela,“ vysvětlil krajský šéf Asociace samostatných odborů Milan Šubrt.

Podle něj se zaměstnavatelé kryjí tím, že pracovní místo zruší nebo ho jinak pojmenují. Někdy se vymluví na přebytek zaměstnanců.

Špatné zkušennosti s návratem do zaměstnání má i Gabriela Martíková.

„Když jsem se chtěla do firmy vrátit, vedoucí mi řekl, že mají nový počítačový systém a musela bych se znovu zaučovat. Pak mi nabídl místo recepční, kde bych brala o polovinu méně peněz. Tak jsem odmítla,“ řekla.

Ženy po mateřské by nejraději braly práci se zkráceným úvazkem. Takových nabídek je ale na Liberecku pomálu. Další možností je takzvané nekolidující zaměstnání. To umožní ženám brát podporu a přitom si přivydělat částku maximálně 3 990 korun.

„Neztratí tak kontakt s trhem práce, ani s úřadem práce. Obvykle jsou to brigády v obchodních řetězcích, doplňování zboží, úklid, pomocné práce,“ sdělila Kateřina Sadílková.

Matky mají také možnost vyhledat centra, která se zaměřují na pomoc ženám s návratem do zaměstnání. Například liberecké rozvojové centru ianus ženám radí, jak obstát v přijímacím řízení nebo jak získat ztracenou sebedůvěru.

„Je potřeba, aby matky na mateřské udržovaly kontakt se svými bývalými kolegy z práce. Musí si udržovat rozhled ve své profesi,“ sdělila koordinátorka ianusu Lenka Polívková.

Centrum nabízí i počítačové kurzy nebo hlídání dětí. Podobné služby v Liberci poskytuje i Mateřské centrum Čmelák nebo Rekvalifikační a poradenské centrum Kašpar .