V loňském roce navštívilo obě kina 74 tisíc diváků, což bylo o 10 tisíc víc, než v kritickém roce 2005, kdy kinaři tratili doposud nejvíc. Letos zatím vypadá situace podobně optimisticky.

„Nechci to zakřiknout, ale lidé chodí. Ztráty způsobené předloni to ovšem těžko nahradí,“ podotkl Karel Mužák, který očekává další nárůst návštěvnosti na konci května a v červnu.

„Do kin láká diváky především třetí díl Spidermana, noví Piráti z Karibiku a také samozřejmě další Harry Potter,“ dodal Mužák s tím, že cílem libereckých kin je jako každý rok přežít prázdniny, kdy diváků tradičně dramaticky ubývá.

Skutečné existenční problémy očekává Karel Mužák s nástupem multiplexů do Liberce. První z nich by měl vzniknout příští rok v nákupním centru Nisa.

„Obřím kinosálům nebudeme moci konkurovat, proto se ve městě udrží nejspíš jen jedna scéna. Lípu budeme muset zrušit,“ podotkl Mužák. Lepší než promítat dvakrát týdně je podle něj nepromítat vůbec.

O Varšavu mají zájem dva provozovatelé, kteří své záměry zatím nechtějí zveřejňovat. Jedním z uskutečnitelných nápadů je ale proměnit Varšavu na malé klubové kino.