Přibudou tu odbočovací pruhy a dojde k přeložení Sokolské ulice. To vše kvůli výstavbě nového supermarketu Plus. Ten byl měl vyrůst do září letošního roku. Úprava křižovatky má být dokončena společně s otevřením Plusu.

„Nejvýznamnější změnou projde Sokolská ulice. Ta se bude na křižovatku napojovat kolmo, což usnadní řidičům výhled i výjezd,“ řekl Vít Štrupl ze společnosti Agile, která provádí výstavbu supermarketu a úpravu křižovatky.

Kruhový objezd nebude

Celou křižovatku nechalo už jednou město přestavět. Nechalo změnit přednost v jízdě a vybudovat ostrůvky. Někteří řidiči by zde ale přesto raději jezdili po kruhovém objezdu.

Podle hrádeckého starosty Martina Půty je výstavba kruhového objezdu nereálná. „Není tu pro něj dostatek prostoru. Navíc by se tím nevyřešil problém závor a napojení Sokolské ulice,“ vysvětlil starosta.

„Investor supermarketu postaví přeložku Sokolské ulice na své náklady,“ dodal. Takové řešení schválila dopravní komise, rada města i zastupitelstvo.

Řidičům vadí přejezd

Výhrady k současnému řešení křižovatky řidiči neskrývají. Domnívají se, že i po úpravách bude křižovatka stále problematická. Může za to především její umístění těsně u železničního přejezdu se závorami.

„Pokud se tu sjede více vozidel odbočujících doleva, může se stát, že fronta aut povede až na koleje. To může být nebezpečné,“ upozornil majitel autoškoly Ladislav Čihák.

Podle něj mají někteří jeho žáci značné potíže křižovatku plynule projet.

„Je tu ve směru od nádraží poměrně ostrý oblouk, který se v závěru nečekaně zužuje. Pomohla by vodící čára při pravém okraji vozovky,“ popisuje nedostatky Ladislav Čihák.

„Dále zde chybí stop čára od Sokolské ulice. Auta a kolikrát i hasiči vjedou až do křižovatky,“ dodal.