„Opravy stále pokračují. Momentálně se dělá fasáda ze strany od obchodního domu Delta,“ uvedl Jaroslav Badalec z oddělení ochrany přírody a památek libereckého magistrátu.
Brzy by měla začít výměna krovů a nový majitel domu, Daniel Čihula, má podle Badalce již připravenou studii na jeho budoucí využití. Jiný názor na průběh rekonstrukce má ale Památkový ústav.

„Nevypadá to, že by se rekonstrukce v dohledné době dokončila. Zdržuje ji hlavně nevyjasněný názor majitele na využití prostor,“ sdělil Deníku Miroslav Kolka z Územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Liberci.

Podle něj se v průběhu rekonstrukčních prací vyskytují neustále nové problémy a ani komunikace s vlastníkem neprobíhá úplně nejlépe.

„Postup prací je velmi špatný a hlavně pomalý. Rozhodně to není ideální stav,“ dodal Miroslav Kolka.

Opravy klasicistního domu z roku 1787 provázejí komplikace už od zahájení rekonstrukce v červenci loňského roku. Původní vlastník, společnost Amadeus Real, ji měl dokončit již na podzim, souběžně s otevřením sousedního obchodního domu Delta. Opravy se však pozdržely v důsledku problémů se statikou. Poté dům v tichosti změnil majitele.

Dílo architekta Kunzeho je jednou z posledních dochovaných památek historické zástavby Liberce.