V supermarketu nakupovali převážně senioři ze sousedních domů s pečovatelskou službou a lidé z části rochlického sídliště. Zrušení prodejny se jim nelíbí.

„Je to škoda, na nákup jsem to měla jen několik kroků. Prodavači zde byli slušní a vždy ochotní,“ řekla klientka pečovatelského domu Anežka Sedláčková.

Stále panují dohady o tom, kam Pramen přesídlí a kdo se do prázdné budovy nastěhuje. Podle obchodního ředitele společnosti Pramen CZ Petra Adamce by se prodejna měla přestěhovat na jinou libereckou adresu. Kam a kdy ale nechce prozradit.

„Je to otázka vývoje a strategie naší společnosti. Více toho v tuto chvíli bohužel nemůžu sdělit,“ řekl obchodní ředitel.

Co se stane se současnou budovou supermarketu neví. „Jsme zde pouze v pronájmu. Záleží na majiteli objektu, jak s ním naloží,“ uvedl. Vyjádření vlastníka budovy se Deníku nepodařilo sehnat.

Podle některých zaměstnanců obchodu by se měl Pramen přestěhovat do prodejny Plusu, která sídlí uprostřed rochlického sídliště. Supermarket Plus se má zároveň přemístit do zrušeného Pramene.

Plus však takovou informaci nepotvrdil. „O tomto záměru v tuto chvíli nevím,“ řekl mluvčí společnosti Plus – Discount David Kolář. „Nebývá zvykem obchodů Plus měnit místo s jinými supermarkety,“ sdělil Martin Michal, vedoucí rochlického Plusu.

O práci v Pramenu přijde nejspíš většina zaměstnanců. „Některým nabídneme práci v ostatních libereckých obchodech Pramen,“ ujistil Petr Adamec.